Προσκλήσεις

Σταυρός 14/01/2019

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤ. 451

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 95 του Ν. 3463/2006 περί Δ.Κ.Κ. και όμοιες άρθρου 67 του Ν. 3852/2010 (Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης – Πρόγραμμα Καλλικράτης) οι οποίες αντικαταστάθηκαν με το άρθρο 74 του Ν. 4555/2018, σας καλούμε να συμμετάσχετε στην συνεδρίαση του Δημοτικού συμβουλίου, η οποία θα γίνει στο Δημοτικό κατάστημα (στο Σταυρό) την 18η του μηνός Ιανουαρίου του έτους 2019, ημέρα Παρασκευή και ώρα 18.00 κατά την οποία θα γίνει συζήτηση και θα ληφθούν αποφάσεις για τα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης.

ΘΕΜΑΤΑ

Ενημέρωση από κ. Δήμαρχο

(Εισηγήτρια κ. Καπετανικόλα Ε.)

1. Έγκριση τεχνικού προγράμματος Δήμου Βόλβης, έτους 2019.

2. Έγκριση 2ου και τελικού Α.Π.Ε. του έργου ΄΄ Προστασία και ήπια ανάπλαση λόφου ΄΄ ΡΑΧΩΝΙ ΄΄ Μοδίου Δήμου Βόλβης.

(Εισηγητής Πρόεδρος Δ.Σ. – κ. Θωμά Νικόλαος)

3. Συγκρότηση επιτροπής κατάρτισης Μητρώων Αρρένων έτους 2018.

4. Συγκρότηση επιτροπής επίλυσης φορολογικών διαφορών με συμβιβασμό έτους 2019 και ορισμός Προέδρου.

5. Ορισμός εκπροσώπων για τη συγκρότηση Επιτροπής Θαλασσίων Μέσων Αναψυχής Αριθμ. 20 Γ.Κ.Λ.

6. Ορισμός εκπροσώπων για τη συγκρότηση Επιτροπής Ανέλκυσης Ναυαγίων.

7. Ορισμός εκπροσώπων για τη συγκρότηση Επιτροπής Χαρακτηρισμού Παραλιών ως Πολυσύχναστων.

(Εισηγητής Πρόεδρος Ε.Π.Ζ.- Αντιδήμαρχος κ. Καρακίτσος Απόστολος)

8. Περί υλοτομίας συστάδων Δημοτικού δάσους Στεφανινών για το έτος 2019 και καθορισμός μισθωμάτων.

9. Εκμίσθωση τμημάτων δημοτικών ακινήτων για ανέγερση σταβλικών εγκαταστάσεων από κατοίκους στην Τ.Κ. Νυμφόπετρας.

10. Ορισμός τριμελούς επιτροπής άρθρου 7 Π.Δ. 270/81,(τακτικών και αναπληρωματικών μελών ) για τη συγκρότηση της Επιτροπής Καταμέτρησης και Εκτίμησης της αξίας για την εκποίηση, αγορά και εκμίσθωση ακινήτων και κινητών πραγμάτων του Δήμου.

11. Έγκριση μετάβασης Δημάρχου στην Αθήνα.

12. Τροποποίηση του ισχύοντα Ο.Ε.Υ.  προκειμένου να συσταθούν κενές οργανικές θέσεις μόνιμου προσωπικού ιδίων κλάδων  και κατηγοριών με το προσωπικό που απασχολείται στο δήμο ή σε ΝΠΔΔ αυτού σε πρόγραμμα "Βοήθεια στο Σπίτι", προκειμένου στη συνέχεια να διοριστούν οι απασχολούμενοι.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΘΩΜΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ