ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

τo Δήμαρχο Δήμου Βόλβης

κ. Δ.Γαλαμάτη

Κύριε Γαλαμάτη,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε θερμά που για άλλη μια χρονιά ανταποκριθήκατε στην πρόσκλησή μας , να κάνετε μια παρουσίαση του Δήμου σας στους φοιτητές του Τομέα Αγροτικής Οικονομίας, στο πλαίσιο του μαθήματος «Αγροτική Κοινοτική Ανάπτυξη» στις 28/11/2012, στη Γεωπονική Σχολή Α.Π.Θ..

Αν και ο χρόνος σας ήταν πολύ περιορισμένος ωστόσο καταφέρατε να δώσετε στους φοιτητές την εικόνα του δήμου σας με τις οικονομικές δραστηριότητές του όπως και τις δράσεις σας ως Δημοτική Αρχή.

Ο τρόπος παρουσίασης του τόπου σας, των πλεονεκτημάτων του και ο προβληματισμός σας για την ανάπτυξή του υπό τις συνθήκες ύφεσης που διανύουμε ήταν καθοριστικά στο να ξεκαθαρίσουν οι φοιτητές μας το περιεχόμενο του ρόλου της τοπικής αυτοδιοίκησης στην τοπική ανάπτυξη.

Με την ευκαιρία της εορτής των Χριστουγέννων θα θέλαμε να σας ευχηθούμε «Καλά Χριστούγεννα» & «και καλή δύναμη το 2013» .

Σας ευχαριστούμε θερμά και ελπίζουμε σε επόμενη συνεργασία μας.

Καλές Γιορτές, Ευτυχισμένη η Νέα Χρονιά

Η διδάσκουσα                                           Οι συνεργάτιδες