Νέα

Η ΠΡΩΤΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ Φ.Ο.Σ.Σ

foss

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 10 Απριλίου η πρώτη εκδήλωση του "Φυσιολατρικού Ορειβατικού Συλλόγου Σταυρού".

Στο κάλεσμα του συλλόγου ανταποκρίθηκαν περίπου 200 άτομα, άνδρες γυναίκες και παιδιά ηλικίας από 2 ετών έως 70.

Η εκδήλωση περιελάμβανε πεζοπορία στα "Μακεδονικά Τέμπη" και ξενάγηση στο κάστρο της Ρεντίνας.

Παρόν στην εκδήλωση έδωσε και ο Δήμαρχος του Δήμου Βόλβης Δημήτρης Γαλαμάτης, στον σύντομο χαιρετισμό του ζήτησε την συνεργασία του συλλόγου για θέματα σχετικά με το περιβάλλον και τον οικοτουρισμό, επίσης υποσχέθηκε κάθε βοήθεια στο έργο του συλλόγου.

Τα μέλη του συλλόγου έκαναν λόγο για τις αρχές που διέπουν τον σύλλογο και αυτές είναι η αλληλεγγύη και η συντροφικότητα μεταξύ τον μελών και η προστασία της φύσης, ενώ υποσχεθήκαν την διοργάνωση και άλλων δραστηριοτήτων στη φύση.

(Ακολουθεί σχετικό φωτογραφικό υλικό, κάντε "κλικ" πάνω στις φωτογραφίες γιά να τις δείτε σε μεγέθυνση)

wcag2AAA © 2021 Δήμος Βόλβης | Όροι χρήσης | Πολιτική Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων • Σχεδιασμός Ιστοσελίδας Infinite ICT