ΜΕΤΡΑ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΕΝΤΟΝΩΝ ΒΡΟΧΟΠΤΩΣΕΩΝ

26 Αυγούστου 2011

Μέτρα διακοπής κυκλοφορίας σε περιόδους έντονων βροχοπτώσεων.

Σύμφωνα με το υπ’ αριθμ. 166738/ΟΙΚ.5462 / 18-8-2011 της Γεν. Διεύθυνσης Αναπτυξιακού Προγραμματισμού Περιβάλλοντος & Υποδομών, Δ/νση Τεχνικών Έργων Περιφ. Ενότητας Θες/κης, Τμήμα Δομών Περιβάλλοντος, συγκεκριμένα σημεία του επαρχιακού οδικού δικτύου του δήμου Βόλβης χαρακτηρίζονται ως επικίνδυνα σε περιόδους έντονων καιρικών φαινομένων.

Τα σημεία αυτά του οδικού δικτύου βρίσκονται:

1) Στην επαρχιακή οδό Λαγκαδά – Ρεντίνας: στον χείμαρρο Ευαγγελισμού και στον χείμαρρο Βαγιοχωρίου.

2) Στην επαρχιακή οδό Λαγκαδικίων – Σχολαρίου στον χείμαρρο Λαγκαδικίων.

Όταν υπάρχουν ανακοινώσεις από τη Γ.Γ. Πολιτικής Προστασίας πρόβλεψης για εκδήλωση έντονων καιρικών φαινομένων στις περιοχές όπου βρίσκονται αυτά τα επικίνδυνα σημεία, η τροχαία θα λαμβάνει τα απαραίτητα μέτρα για τη μεταβολή της κυκλοφορίας των οχημάτων.

Επισυνάπτεται το σχετικό έγγραφο.