ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ Ο.Κ.Π.Α.Π

ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ

ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ & ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΒΗΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Η συγκινητική προσφορά αλληλεγγύης για την ανακούφιση όσων αντιμετωπίζουν πρόβλημα επιβίωσης ξεπέρασε κάθε προηγούμενο στο δήμο Βόλβης.

Ο Οργανισμός Κοινωνικής Προστασίας Αλληλεγγύης και Παιδείας (ΟΚΠΑΠ) του δήμου Βόλβης, απευθύνει ένα μεγάλο ευχαριστώ σε πολίτες, φορείς και επιχειρήσεις, οι οποίοι βοήθησαν με κάθε τρόπο στη λειτουργία του συσσιτίου υπέρ απόρων και ατόμων που χρήζουν βοήθειας και στήριξης.

Ιδιαίτερα ευχαριστεί τους τοπικούς αρτοποιούς, επαγγελματίες και ιδιώτες, τους μικροπωλητές των λαϊκών αγορών Ασπροβάλτας και Άνω Σταυρού, καθώς και τη διοίκηση του Οργανισμού Λαϊκών Αγορών Θεσσαλονίκης μαζί με τους εμπόρους της λαχαναγοράς Θεσσαλονίκης.

Ακόμα, οφείλουμε να ευχαριστήσουμε θερμά και τις εθελόντριες της Δημοτικής Ενότητας Σταυρού, οι οποίες στηρίζουν με ανιδιοτέλεια την άρτια λειτουργία του συσσιτίου.

Ο δήμος Βόλβης, θα εξακολουθήσει να πρωτοστατεί στην προσπάθεια στήριξης όσων δοκιμάζονται από αυτή την πολύπλευρη κρίση.

Στο πλαίσιο αυτό ο Οργανισμός Κοινωνικής Προστασίας Αλληλεγγύης και Παιδείας, συνεχίζει αδιάλειπτα να ενισχύει με κάθε τρόπο την κοινωνική συνοχή και αλληλοβοήθεια, οργανώνοντας εκδηλώσεις αγάπης, με τη συγκέντρωση και διανομή φαρμακευτικού υλικού, τροφίμων, ειδών ιματισμού, υπόδησης και παιχνιδιών στις κατά τόπους Δημοτικές και Τοπικές Ενότητες του δήμου Βόλβης.

Μάλιστα καλεί όλους τους πολίτες να συνδράμουν όπως και όσο αυτοί μπορούν, τις άγιες ημέρες των Χριστουγέννων, ώστε να δώσουν μια πολύτιμη ανάσα βοηθείας στους συνδημότες τους που υποφέρουν.

(Τηλέφωνα επικοινωνίας: Ο.Κ.Π.Α.Π Απολλωνία: 2393041800, Βοήθεια Στο Σπίτι: 2397330131).

ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΚ.Π.Α.Π

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ