Η γραμμή ψυχολογικής στήριξης του Δήμου Βόλβης

Η συνεχής προσπάθεια αντιμετώπισης της πανδημίας και η υποχρεωτική παρατεταμένη παραμονή στο σπίτι, μπορεί να επηρεάσουν ψυχολογικά τους συνανθρώπους μας.
Για τον σκοπό αυτό, ο δήμος Βόλβης, ειδικά αυτή την δύσκολη περίοδο, λειτουργεί ειδική τηλεφωνική γραμμή, όπου ειδικευμένοι ψυχολόγοι δίνουν τις συμβουλές τους.

Πρόκειται για την Γραμμή Ψυχολογικής Στήριξης του Δήμου Βόλβης, στο τηλ.: 2397330133από τις 10.00 – 14.00,παρέχοντας υποστήριξη για θέματα που αφορούν στον κορονοϊό, την κατάθλιψη, κ.ά.
Ο Δήμος Βόλβης και ο Οργανισμός Κοινωνικής Προστασίας, Αλληλεγγύης & Παιδείας. θα εξακολουθούν να προσφέρουν κοινωνικές υπηρεσίες σε όλους τους δημότες του, ευρισκόμενος δίπλα τους με κάθε τρόπο.