Ευχές Δήμαρχου Βόλβης για το Πάσχα

Μετά τα Πάθη και τον Γολγοθά έρχεται η λύτρωση και η Ανάσταση.
Η ελπίδα και η πίστη γεμίζουν τις ψυχές μας τις ημέρες αυτές, που δοκιμάζεται όλη η ανθρωπότητα.

Το Άγιο Φως μας δίνει τη δύναμη να κοιτάμε μπροστά σε ένα καλύτερο αύριο. Φωτίζει την ύπαρξη μας σε μια ελπιδοφόρα πορεία.
Η Ανάσταση του Χριστού αποτελεί το ύψιστο παράδειγμα αγάπης και αλληλεγγύης στον πλησίον μας.
Ας παραδειγματιστούμε από την αυτοθυσία του Θεανθρώπου και ας συμβάλουμε με πράξεις για να απαλύνουμε τον ανθρώπινο πόνο και να βοηθήσουμε τον συνάνθρωπό μας.
Σας εύχομαι υγεία, αγάπη και ευτυχία!
Χρόνια Πολλά και Καλή Ανάσταση!

Διαμαντής Ι. Λιάμας
Δήμαρχος Βόλβης

Δήμαρχος Βόλβης Διαμαντής Λιάμας

wcag2AAA © 2021 Δήμος Βόλβης | Όροι χρήσης | Πολιτική Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων • Σχεδιασμός Ιστοσελίδας Infinite ICT