Last Tips - Last Moments • Πανελλαδικές Εξετάσεις 2021

Last Tips - Last Moment: Συμβουλές για μαθητές & γονείς Γ' Λυκείου

Οι πανελλαδικές εξετάσεις είναι αναμφίβολα μια δοκιμασία που προκαλεί άγχος σε εξεταζόμενους και γονείς.

Τους τρόπους με τους οποίους μπορεί να αντιμετωπιστεί αυτή στρεσογόνα διαδικασία, επιχειρεί να παρουσιάσει ο δήμος Βόλβης.

Συγκεκριμένα, η Αντιδημαρχία Παιδείας, Πολιτισμού και Αθλητισμού σε συνεργασία με τον Οργανισμό Κοινωνικής Προστασίας Αλληλεγγύης και Παιδείας, αφουγκραζόμενοι την προσπάθεια και την αγωνία των μαθητών της Γ' Λυκείου και των οικογενειών τους διοργανώνουν δυο διαδικτυακές εκδηλώσεις με θέμα την διαχείριση άγχους και τις απαιτούμενες συμβουλές για τις τελευταίες ημέρες πριν από την εξέταση των Πανελλαδικών.

Η πρώτη εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 1 Ιουνίου και ώρα 17:00-19:00 και αφορά τους υποψηφίους- εξεταζόμενους ενώ η δεύτερη εκδήλωση με αποδέκτες τους γονείς, κηδεμόνες, εκπαιδευτικούς θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 3 Ιουνίου και ώρα 17:00-19:00.

Last Tips - LAst Moment

wcag2AAA © 2021 Δήμος Βόλβης | Όροι χρήσης | Πολιτική Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων • Σχεδιασμός Ιστοσελίδας Infinite ICT

Ενημέρωση σχετικά με τον κορωνοϊό (Covid-19)
Κλείσιμο