“COVID-19: Φροντίζοντας τους Γονείς. Η έννοια της ψυχικής ανθεκτικότητας” Διαδικτυακό Σεμινάριο για Γονείς

Ο Οργανισμός Κοινωνικής Προστασίας Αλληλεγγύης και Παιδείας (ΟΚΠΑΠ) Δήμου Βόλβης και ο Οργανισμός «Το Χαμόγελο του Παιδιού» διοργανώνουν διαδικτυακό σεμινάριο για τους γονείς των Παιδικών Σταθμών του δήμου, με θέμα «COVID-19: Φροντίζοντας τους Γονείς. Η έννοια της ψυχικής ανθεκτικότητας», την Τρίτη 6 Απριλίου 2021 και ώρα 18:00 μ.μ. – 20:00 μ.μ.

Ο κορωνοϊός μας έχει φέρει αντιμέτωπους με μια νέα πραγματικότητα και βιώνουμε πρωτόγνωρες συνθήκες, οι οποίες έχουν επιφέρει σημαντικές αλλαγές και ενδέχεται να επιβαρύνουν την ψυχολογική μας κατάσταση. Οι άνθρωποι προσαρμόζονται σε νέες καταστάσεις εν μέρει χάρη στην ανθεκτικότητα και ζητούμενο πλέον είναι καλλιεργήσουμε την ψυχική μας ανθεκτικότητα ενδυναμώνοντας τον εαυτό μας.

Μέσω της συγκεκριμένης ομιλίας η ψυχολόγος (MSc) από «Το Χαμόγελο Του Παιδιού», Νίκη Μοσχοβάκη-Φιλιππίδου, θα απευθυνθεί στους γονείς δίνοντάς τους βασικές συμβουλές προκειμένου να φροντίσουν οι ίδιοι τον εαυτό τους, ώστε να είναι σε θέση να ανταποκριθούν στις νέες συνθήκες και στις ανάγκες των παιδιών τους.

Το διαδικτυακό Σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί μέσω της πλατφόρμας Webex.

Πληροφορίες: Δήμος Βόλβης, Τ: 23930 51000, E: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

«Το Χαμόγελο του Παιδιού», T: 2310 250160, E: thessaloniki@hamogelo.gr

Διαδικτυακό Σεμινάριο για Γονείς

Attachments:
ΑρχείαΜέγεθος Αρχείου
Download this file (Diadiktiako-seminario-gia-paidia.jpg)Diadiktiako-seminario-gia-paidia.jpg665 kB

wcag2AAA © 2021 Δήμος Βόλβης | Όροι χρήσης | Πολιτική Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων • Σχεδιασμός Ιστοσελίδας Infinite ICT

Ενημέρωση σχετικά με τον κορωνοϊό (Covid-19)
Κλείσιμο