Δωρεά τροφίμων από το Ίδρυμα «Σταύρος Νιάρχος»

Διανέμονται σε μέλη ευπαθών ομάδων του δήμου Βόλβης, τα οποία πλήττονται από τον κορωνοϊό

Μια ακόμα σημαντική δωρεά υλοποιεί ο δήμος Βόλβης, προς όφελος των ατόμων που δοκιμάζονται την κρίσιμη αυτή περίοδο της πανδημίας.

Πρόκειται για μια προσφορά του Ιδρύματος «Σταύρος Νιάρχος», το οποίο συνεχίζει την φιλανθρωπική του δράση, καθώς ανέλαβε την παράδοση σημαντικών ποσοτήτων τροφίμων στον δήμο Βόλβης.

Η διάθεση των τροφίμων τα οποία διανέμονται από τον δήμο, πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο υλοποίησης του προγράμματος ενίσχυσης ευπαθών κοινωνικών ομάδων, που έχουν πληγεί από τις οικονομικές συνέπειες του νέου κορωνοϊού COVID-19.

Η δωρεά διατέθηκε μέσω πίστωσης από την Ελληνική Ανώνυμη Εμπορική και Βιομηχανική Εταιρεία Ειδών Διατροφής και Οικιακής Χρήσεως με διακριτικό τίτλο METRO, η οποία και παρέδωσε τα τρόφιμα.

Ο δήμαρχος Βόλβης, Διαμαντής Λιάμας ευχαριστεί θερμά το Ίδρυμα «Σταύρος Νιάρχος» για τη στήριξη του, καθώς και την Κεντρική Ένωσης Δήμων Ελλάδος για τον συντονισμό του εγχειρήματος.

Ενημέρωση σχετικά με τον κορωνοϊό (Covid-19)
Κλείσιμο