Συνεχείς οι απολυμάνσεις στον Δήμο Βόλβης

Ειδικά συνεργεία εξακολουθούν να απολυμαίνουν δημόσιους κοινόχρηστους χώρους  στους οικισμούς του δήμου Βόλβης

Ο δήμος Βόλβης, από την πρώτη στιγμή της επιβολής περιοριστικών μέτρων μετακίνησης λόγω της πανδημίας του κορονοϊού, εφαρμόζει πρόγραμμα απολύμανσης δημόσιων κοινόχρηστων χώρων, όπως είναι δρόμοι, πλατείες, πεζόδρομοι, στάσεις και πάρκα, καθώς και στους κάδους απορριμμάτων.
Ειδικά συνεργεία, πραγματοποιούν ακόμα τακτική απολύμανση σε δημοτικά κτίρια και σε δημοτικές εγκαταστάσεις, και γενικώς όπου υπάρχουν εργαζόμενοι και ελεγχόμενη προσέλευση δημοτών για εξυπηρέτηση.
Η απολύμανση των δημόσιων χώρων εκτείνεται σε όλες τις περιοχές του δήμου Βόλβης, από τους μεγάλους οικισμούς έως και τους πιο μικρούς, και θα συνεχιστεί με αμείωτο ρυθμό.
Ο δήμαρχος Βόλβης Διαμαντής Λιάμας επισημαίνει ότι η δημόσια υγεία είναι η ύψιστη προτεραιότητα μας, γι αυτό και γίνονται όλες οι απαιτούμενες ενέργειες ώστε να την προασπίσουμε, και προσθέτει: «Αυτή τη δύσκολη ώρα θα βρεθούμε στο πλευρό του δημότη, όπου κι αν βρίσκεται. Εμείς τους καλούμε να μας βοηθήσουν στο έργο μας, μένοντας σπίτι».

Ενημέρωση σχετικά με τον κορωνοϊό (Covid-19)
Κλείσιμο