Προσκλήσεις

Σταυρός 01/04/2021

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤ. 4656

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σύμφωνα με τις διατάξεις του αρ. 75 του Ν. 3852/2010, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει, τις εκδοθείσες υγειονομικές διατάξεις και ειδικότερα του άρθρου 12 της Κ.Υ.Α. Δ1α/ΓΠ.οικ.30612/16-05-2020, της Κ.Υ.Α. Δ1α/ΓΠ.οικ.71342/06-11-2020 καθώς και των υπ’ αριθ. 163/33282/29-05-2020 και 426/77233/13-11-2020 εγκυκλίων του Υπουργείου Εσωτερικών, σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε στη «Δια ζώσης, κεκλεισμένων των θυρών» τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, η οποία θα γίνει στο δημοτικό κατάστημα στο Σταυρό την 5η Απριλίου 2021, ημέρα Δευτέρα και ώρα 9:00 π.μ.,  κατά την οποία θα γίνει συζήτηση και θα ληφθούν αποφάσεις για τα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1. Λήψη απόφασης για καθορισμό ανταλλάγματος για την παραχώρηση απλής χρήσης κοινόχρηστου χώρου αιγιαλού – παραλίας στο Δήμο Βόλβης
  2. Καθορισμός όρων δημοπράτησης για την εκμίσθωση χώρων αιγιαλού, παραλίας για την ανάπτυξη θαλασσίων μέσων αναψυχής
  3. Καθορισμός όρων δημοπράτησης για την εκμίσθωση χώρων αιγιαλού, παραλίας για την ανάπτυξη ομπρελών - ξαπλωστρών - τραπεζοκαθισμάτων
  4. Καθορισμός όρων δημοπράτησης για την εκμίσθωση θέσεων αιγιαλού, παραλίας για την τοποθέτηση τροχήλατων αναψυκτηρίων (καντινών)
  5. Έγκριση 1ου πρακτικού της Επιτροπής Διαγωνισμού, που αφορά το έργο «Κατασκευή εξωτερικών αγωγών ύδρευσης για τη βελτίωση της υδρευτικής κατάστασης του οικισμού Στίβου της Δημοτικής Ενότητας Απολλωνίας Δήμου Βόλβης»
  6. Έγκριση 1ου πρακτικού της Επιτροπής Διαγωνισμού, που αφορά το έργο «Κατασκευή εξωτερικών αγωγών ύδρευσης για τη βελτίωση της υδρευτικής κατάστασης του οικισμού Νικομηδινού της Δημοτικής Ενότητας Απολλωνίας Δήμου Βόλβης»
  7. Έγκριση παράτασης συνολικής προθεσμίας του έργου «Ασφαλτόστρωση υφιστάμενης αγροτικής οδού Ξηροποτάμου - Λίμνης» Δήμου Βόλβης, με αναθεώρηση
  8. Ανάκληση της υπ’ αριθ. 75/2021 απόφασης Οικονομικής Επιτροπής Δ. Βόλβης και συγκρότηση επιτροπής διαγωνισμού του έργου «Αναβάθμιση υπαίθριων χώρων Σταυρού»
  9. Καθορισμός των όρων δημοπράτησης του έργου «Αναβάθμιση υπαίθριων χώρων Σταυρού», λόγω αλλαγών στη διακήρυξη που επέφερε ο Ν.4782/2021, οι οποίες έχουν ισχύ από την ημερομηνία δημοσίευσης του νόμου στο ΦΕΚ.
  10. Συγκρότηση Επιτροπής Παρακολούθησης και Παραλαβής (ΕΠΠΕ) της Σύμβασης για την παροχή υπηρεσιών: «Ενεργειακή Αναβάθμιση - Αυτοματοποίηση του Συστήματος Ηλεκτροφωτισμού Κοινοχρήστων Χώρων και εφαρμογές Smart Cities, με εξοικονόμηση ενέργειας, στο Δήμο Βόλβης»
  11. Συγκρότηση Επιτροπής Παρακολούθησης και Παραλαβής (ΕΠΠΕ) της Σύμβασης για την «Παροχή υπηρεσιών Ανεξάρτητου Συμβούλου Υποστήριξης του Δήμου για την “Ενεργειακή Αναβάθμιση - Αυτοματοποίηση του Συστήματος Ηλεκτροφωτισμού Κοινοχρήστων Χώρων - Εφαρμογές Smart Cities, με Εξοικονόμηση Ενέργειας, στο Δήμο Βόλβης”»
  12. Συμμόρφωση με την υπ’ αριθμ. 530/2021 απόφαση της Αρχής Εξέτασης Προδικαστικών Προσφυγών και ακύρωση της υπ’ αριθμ. 525/2020 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής, κατά το μέρος που αφορά αποδοχή προσφοράς συμμετέχοντα οικονομικού φορέα
  13. Τροποποίηση της αρ. πρωτ. 21799/24-12-2020 σύμβασης προμήθειας, κατόπιν αιτήματος του αναδόχου για παράταση του συμβατικού χρόνου παράδοσης ειδών
  14. Απαλλαγή υπολόγου από το 106/2021 ένταλμα προπληρωμής
  15. Διενέργεια συμψηφισμού και διαγραφή ποσού από χρηματικό κατάλογο
  16. Αναμορφώσεις προϋπολογισμού
  17. Ορισμός πληρεξούσιων δικηγόρων σχετικά με το αριθ. πρωτ. 4653/01-04-2021 αίτημα για παροχή νομικών υπηρεσιών
  18. Ορισμός πληρεξούσιων δικηγόρων σχετικά με το αριθ. πρωτ. 4654/01-04-2021 αίτημα για παροχή νομικών υπηρεσιών
  19. Καθορισμός τιμής μονάδος για τη μεταβίβαση κοινόχρηστου χώρου που προσκυρώνεται στην ιδιοκτησία του ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ και της ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΣ, σύμφωνα με την υπ’ αρ. 71/2005 Π.Ε. Ασπροβάλτας
  20. Καθορισμός τιμής μονάδος για χρηματική αποζημίωση ιδιοκτησίας ΒΕΛΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ και της ΑΝΝΑΣ, σύμφωνα με την υπ’ αρ. 71/1578 Δ.Π.Ε. Ασπροβάλτας
  21. Καθορισμός τιμής μονάδος για χρηματική αποζημίωση ιδιοκτησίας ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣ συζ. ΧΡΗΣΤΟΥ το γένος ΙΩΑΝΝΟΥ και  ΤΡΙΑΔΑΣ ΛΟΥΓΑΡΝΟΥΔΗ, σύμφωνα με την υπ’ αρ. 71/735 Δ.Π.Ε. Ασπροβάλτας
  22. Καθορισμός τιμής μονάδος για χρηματική αποζημίωση ιδιοκτησίας ΟΥΡΓΑΝΤΖΙΔΗ ΖΑΧΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ και της ΧΡΥΣΑΝΘΗΣ, σύμφωνα με την υπ’ αρ. 71/1577 Δ.Π.Ε. Ασπροβάλτας
  23. Καθορισμός τιμής μονάδος για χρηματική αποζημίωση ιδιοκτησίας ΒΑΞΕΒΑΝΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ και της ΔΗΜΗΤΡΑΣ ή ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑΣ συζ. ΟΥΡΓΑΝΤΖΙΔΗ ΖΑΧΑΡΙΑ, σύμφωνα με την υπ’ αρ. 71/1577 Δ.Π.Ε. Ασπροβάλτας
  24. Καθορισμός τιμής μονάδος για χρηματική αποζημίωση ιδιοκτησίας ΚΑΡΑΝΙΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ του ΑΡΙΣΤΟΚΛΗ και της ΕΥΦΡΟΣΥΝΗΣ συζ. ΛΙΟΠΡΑΣΙΤΗ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, σύμφωνα με την υπ’ αρ. 99/2009 Π.Ε. Βρασνών

Ο Δήμαρχος και Πρόεδρος της Ο.Ε.

ΛΙΑΜΑΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ