Προσκλήσεις

Σταυρός 05/02/2021

ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤ. 1660

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σύμφωνα με τις διατάξεις του αρ. 75 του Ν. 3852/2010, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει, τις εκδοθείσες υγειονομικές διατάξεις και ειδικότερα του άρθρου 12 της Κ.Υ.Α. Δ1α/ΓΠ.οικ.30612/16-05-2020, της Κ.Υ.Α. Δ1α/ΓΠ.οικ.71342/06-11-2020 καθώς και των υπ’ αριθ. 163/33282/29-05-2020 και 426/77233/13-11-2020 εγκυκλίων του Υπουργείου Εσωτερικών, σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε στη «Δια ζώσης, κεκλεισμένων των θυρών» τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, η οποία θα γίνει στο δημοτικό κατάστημα στο Σταυρό την 9η Φεβρουαρίου 2021, ημέρα Τρίτη και ώρα 12:00 το μεσημέρι, κατά την οποία θα γίνει συζήτηση και θα ληφθούν αποφάσεις για τα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

1. Απευθείας ανάθεση για την «Προμήθεια καυσίμων θέρμανσης των Σχολικών Επιτροπών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Βόλβης για δύο μήνες», με προσφυγή στη διαδικασία της διαπραγμάτευσης χωρίς προηγούμενη δημοσίευση, λόγω κατεπείγουσας ανάγκης
  2. Έγκριση 1ου πρακτικού του συνοπτικού διαγωνισμού για την προμήθεια με τίτλο ««Πιλοτικές παρεμβάσεις για την προσβασιμότητα πολιτιστικών και φυσικών Τουριστικών Προορισμών Δήμου Βόλβης» στο πλαίσιο της υλοποίηση της Πράξης «Pathways of accessible heritage tourism», με κωδ. ονομασία «Access2Heritage» του Προγράμματος Ευρωπαϊκής Εδαφικής Συνεργασίας «Interreg V-A Greece-Bulgaria 2014-2020»»
  3. Έγκριση διενέργειας ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού άνω των ορίων, τεχνικών προδιαγραφών και καθορισμός των όρων διακήρυξης για την «Προμήθεια ενός (1) καινούργιου Τριαξονικού και δύο (2) μεταχειρισμένων Διαξονικών Απορριμματοφόρων Οχημάτων για τις ανάγκες του Δήμου Βόλβης»
  4. Έγκριση πρακτικών δημοπράτησης για την  εκμίσθωση δημοτικής έκτασης στην Κοινότητα Νυμφόπετρας για την ανέγερση σταβλικών εγκαταστάσεων
  5. Έγκριση πρακτικών δημοπράτησης για τη μίσθωση κτιριακών εγκαταστάσεων για τη στέγαση της Υπηρεσίας Δόμησης (Τεχνικών Υπηρεσιών) του Δήμου Βόλβης
  6. Λήψη απόφασης Οικονομικής Επιτροπής για την μετάθεση της ημερομηνίας αποσφράγισης προσφορών, που αφορά στον ηλεκτρονικό διαγωνισμό με συστημικό αριθμό ΕΣΗΔΗΣ 93834 και τίτλο «Διαμόρφωση χώρου στάθμευσης Δημαρχείου Σταυρού»
  7. Λήψη απόφασης Οικονομικής Επιτροπής για την μετάθεση της ημερομηνίας αποσφράγισης προσφορών, που αφορά στον ηλεκτρονικό διαγωνισμό με συστημικό αριθμό ΕΣΗΔΗΣ 95198 και τίτλο «Κατασκευή εξωτερικών αγωγών ύδρευσης και εξωτερικού υδραγωγείου για τη βελτίωση της υδρευτικής κατάστασης των οικισμών Απολλωνίας, Κοκκαλούς και Μοδίου της Δημοτικής Ενότητας Μαδύτου Δήμου Βόλβης»
  8. Λήψη απόφασης Οικονομικής Επιτροπής για την μετάθεση της ημερομηνίας αποσφράγισης προσφορών, που αφορά στον ηλεκτρονικό διαγωνισμό με συστημικό αριθμό ΕΣΗΔΗΣ 95200 και τίτλο «Κατασκευή εξωτερικών αγωγών ύδρευσης για τη βελτίωση της υδρευτικής κατάστασης του οικισμού Νικομηδινού της Δημοτικής Ενότητας Απολλωνίας Δήμου Βόλβης»
  9. Διενέργεια συμψηφισμού και διαγραφή ποσού από χρηματικό κατάλογο
  10. Τριμηνιαία έκθεση εκτέλεσης προϋπολογισμού Δ' τριμήνου 2020
  11. Επικύρωση της απόφασης Δημάρχου 38/2021
  12. Επικύρωση της απόφασης Δημάρχου 50/2021
  13. Ορισμός δικαστικών επιμελητών
  14. Καθορισμός τιμής μονάδος για την εισφορά σε γη που μετατρέπεται σε χρήμα, σύμφωνα με την 99/308 διορθωτική πράξη εφαρμογής Βρασνών, που αφορά στην ιδιοκτησία του ΠΑΡΑΣΧΑΚΗ ΧΡΗΣΤΟY του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΓΩΝΑΣ
  15. Καθορισμός τιμής μονάδος για τη μεταβίβαση κοινόχρηστου χώρου που προσκυρώνεται στην ιδιοκτησία του ΠΑΡΑΣΧΑΚΗ ΧΡΗΣΤΟΥ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ και της ΠΑΓΩΝΑΣ, σύμφωνα με την υπ’ αρ. 99/308 Δ.Π.Ε. Βρασνών

Ο Δήμαρχος και Πρόεδρος της Ο.Ε.

ΛΙΑΜΑΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ