Δράσεις

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΒΟΛΒΗΣ κ.ΔΗΜΗΤΡΗ ΓΑΛΑΜΑΤΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΕΝΙΚΟ ΠΡΟΞΕΝΟ ΤΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

28 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2011

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Συνάντηση του Δημάρχου Βόλβης κ. Δημήτρη Γαλαμάτη με τον γενικό πρόξενο της Βουλγαρίας στη Θεσσαλονίκη κ. Βασίλ Βάλτσεβ.

Αύριο Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου και ώρα 11:00π.μ. ο Δήμαρχος Βόλβης κ. Δημήτρης Γαλαμάτης θα συναντηθεί στο Δημαρχείο Βόλβης στο Σταυρό με τον Γενικό Πρόξενο της Δημοκρατίας της Βουλγαρίας στη Θεσσαλονίκη κ. Βασίλ Βάλτσεβ.

Τον κ. Βάλτσεβ θα συνοδεύσουν ο κ. Βενελίν Βάντοβ – σύμβουλος και ο κ. Γκεόργκι Αρναούτσκι – εμπορικός ακόλουθος.

Η συνάντηση αποτελεί συνέχιση του κύκλου επαφών του Δημάρχου Βόλβης με εκπροσώπους Ευρωπαϊκών και γειτονικών χωρών προκειμένου να δοθεί ώθηση στην τουριστική ανάπτυξη και να προωθηθεί το τουριστικό προϊόν του Δήμου Βόλβης.

Στην ατζέντα των συζητήσεων θα κυριαρχήσουν θέματα περεταίρω τουριστικής συνεργασίας, δεδομένου ότι ο δήμος Βόλβης αποτελεί ήδη δημοφιλή προορισμό για τους πολίτες της γειτονικής χώρας.

Παρακαλούμε για δημοσίευση/ αναμετάδοση

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία

Από τον δήμο Βόλβης

Τηλ. κέντρο 23970 61900