Εγγραφές και Επανεγγραφές παιδιών στους Παιδικούς Σταθμούς του ΟΚΠΑΠ Δήμου Βόλβης

ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ
ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΒΗΣ

Αγαπητοί γονείς οι εγγραφές και επανεγγραφές νηπίων στους παιδικούς σταθμούς του ΟΚΠΑΠ  Δήμου Βόλβης για το σχολικό έτος 2022-2023 ξεκινούν την Δευτέρα 9  Μαΐου μέχρι και την Τρίτη  31 Μαΐου. Η παραλαβή αιτήσεων από τους γονείς θα γίνεται από τους παιδικούς σταθμούς (τηρώντας όλα τα μέτρα ασφαλείας), από την ιστοσελίδα του ΟΚΠΑΠ Δήμου Βόλβης  (okpapvolvis.gr) και του Δήμου Βόλβης ( dimosvolvis.gr).

Στην πρώτη φάση των αιτήσεων χρειάζεται μόνο η συμπλήρωση της αίτησης με όλα τα απαιτούμενα στοιχεία που ζητούνται.

Θα ακολουθήσει η διαδικασία των αιτήσεων προς την ΕΕΤΑΑ κατά την οποία θα συζητηθούν όλα τα παρακάτω δικαιολογητικά

Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, εκκαθαριστικό εφορίας, δελτίο ανεργίας για όσους είναι άνεργοι, βεβαίωση εργοδότη για όσους είναι εργαζόμενοι.

Ιδιαίτερη προσοχή δείξτε σε ότι αφορά τη συμπλήρωση της αίτησης στα τηλέφωνα επικοινωνίας και στο e-mail που υποχρεωτικά χρειάζεται να γράφετε, για να είμαστε σε θέση να επικοινωνήσουμε μαζί σας όταν ξεκινήσει η διαδικασία των αιτήσεων μέσω ΕΕΤΑΑ.

Τηλέφωνα επικοινωνίας : Δημοτικός  Παιδικός Σταθμός Αγίου Γεωργίου  : 2397027455

: Δημοτικός Παιδικός Σταθμός Σταυρού : 2397061454

: Δημοτικός Παιδικός Σταθμός Νέας Απολλωνίας : 2393041650

Παρακαλούνται να επικοινωνήσουν και οι γονείς που τα παιδιά τους κλείνουν τα 2.5 μέσα στη διάρκεια της επόμενης σχολικής χρονιάς και  προτίθενται να εγγράψουν τα παιδιά τους στον Παιδικούς Σταθμούς και κατά τη διάρκεια του έτους 2022-2023 , έτσι ώστε να είναι σε θέση ο Οργανισμός να προβεί στον απαραίτητο σχεδιασμό.

Συνημμένα

1)  Αίτηση εγγραφής

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΟΚΠΑΠ

ΤΣΟΥΡΑΛΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ