Ανακοίνωση Διεξαγωγής Συνοδευτικών Δράσεων του ΤΕΒΑ • Δημοτική Ενότητα Ρεντίνας και Εγνατίας

Π.Ε. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Έταιρος: ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΒΗΣ

Δημοτική Ενότητα Ρεντίνας και Εγνατίας

Ο Δήμος Βόλβης  σε συνεργασία με την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας , στα πλαίσια των συνοδευτικών δράσεων του ΤΕΒΑ θα πραγματοποιήσει εκδήλωση – επιτόπια ενημέρωση μέσω κινητής μονάδας (VAN), την Παρασκευή 16 Ιουλίου 2021:

▪  10:00 π.μ. στο Λιμάνι, δίπλα στο Δημαρχείο , της Δημοτικής Ενότητας  Ρεντίνας

▪ 13:00 μ.μ. στον προαύλιο χώρο Κοινότητας Εγνατίας, της Δημοτικής Ενότητας  Εγνατίας

Η κινητή μονάδα (VAN) θα είναι ειδικά εξοπλισμένη και στελεχωμένη με ειδικούς επιστήμονες ανοιχτή προς όποιον θέλει να ενημερωθεί ατομικά.

Βασικός άξονας της εκδήλωσης – επιτόπιας ενημέρωσης θα είναι η  ενημέρωση για θέματα υγείας, ατομικής υγιεινής και υγιεινής διατροφής, κοινωνικοποίησης παιδιών και υλοποίηση δημιουργικών δραστηριοτήτων απασχόλησης για παιδιά,  ψυχοκοινωνικής υποστήριξης, ενδυνάμωσης και κοινωνικής ένταξης και θέματα οικογενειακού οικονομικού προϋπολογισμού των ωφελούμενων του ΤΕΒΑ,  παρέχοντας με διαδραστικό τρόπο σημαντικές συμβουλές. Τέλος, θα δοθεί εκπαιδευτικό ψυχαγωγικό υλικό.

Παρακαλούμε να δηλώσετε συμμετοχή εγκαίρως.

Επικοινωνήστε τηλεφωνικά ή στείλτε μήνυμα με τα στοιχεία σας στα παρακάτω τηλέφωνα :

Από σταθερό χωρίς χρέωση: 8001001770,

Από κινητό: 6907650399

Ή΄ επικοινωνήστε με τις κατά τόπους υπηρεσίες που υποβάλατε την αίτησή σας στο ΤΕΒΑ.

Ακολουθήστε μας στην κεντρική σελίδα στο Facebook “ ΤΕΒΑ Συνοδευτικές Δράσεις ΠΚΜ” και στις επιμέρους σελίδες των δήμων.

wcag2AAA © 2021 Δήμος Βόλβης | Όροι χρήσης | Πολιτική Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων • Σχεδιασμός Ιστοσελίδας Infinite ICT