Διανομή τροφίμων σε απόρους στον Δήμο Βόλβης

25 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019

Ο δήμος Βόλβης προχωρά σε διανομή ξηρών τροφίμων, στο πλαίσιο της συμμετοχής του στο πρόγραμμα του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους (ΤΕΒΑ) της Ευρωπαϊκής Ένωσης, μέσω της Κοινωνικής Σύμπραξης Περιφερειακής Ενότητας ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Δυτικό Τμήμα).

Η διανομή στους ωφελούμενους του ΤΕΒΑ θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2019, από τις 9.00 έως τις 13.30, στον Σταυρό (Αρβανιτοχωρίου 8).

Κάθε ωφελούμενος θα παραλάβει 8,2 κιλά ξηρά προϊόντα (μακαρόνια, ρύζι συσκευασμένο, κοτόσουπα με ζυμαρικά, κορν φλέϊκς, αλεύρι, λευκή ζάχαρη, μαρμελάδα, σούπα μινεστρόνε, γάλα μακράς διαρκείας και ελαιόλαδο)

Οι δικαιούχοι οφείλουν να έχουν μαζί τους επίσημο έγγραφο που να αναγράφει το Α.Μ.Κ.Α. τους, καθώς και την αστυνομική τους ταυτότητα. Αν δεν προσέλθει ο ίδιος ο δικαιούχος, ο εκπρόσωπός του θα πρέπει να έχει εξουσιοδότηση θεωρημένη για το γνήσιο της υπογραφής.

Επισημαίνεται ότι λόγω του μεγάλου όγκου και βάρους των προϊόντων (κυρίως των πολυμελών οικογενειών), απαιτείται από τους ωφελούμενους μεταφορικό μέσο, ώστε να μεταφέρουν τα τρόφιμα που θα παραλάβουν.

Τηλέφωνα Επικοινωνίας: Κέντρο Κοινότητας Δήμου Βόλβης: 2397024427

© 2019 Δήμος Βόλβης | Όροι χρήσης | Πολιτική Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων • Σχεδιασμός Ιστοσελίδας Infinite ICT