ΔΗΛΩΣΗ ΖΗΜΙΩΝ

ΔΗΛΩΣΗ ΖΗΜΙΩΝ

Καλούνται όσοι υπέστησαν ζημιές σε κατοικίες (κτιριακές εγκαταστάσεις και οικοσκευή) και σε επιχειρήσεις (κτιριακές εγκαταστάσεις και εξοπλισμό) από τη θεομηνία που έπληξε το Δήμο Βόλβης την 27η και 28η Ιουνίου 2018, να υποβάλουν αίτηση στην οποία θα περιγράφονται οι ζημιές που έγιναν αποδεικνυόμενες και από συνημμένο φωτογραφικό υλικό.

Οι αιτήσεις ξεκινούν από Σάββατο 30 Ιουνίου και ώρες 8:00 πμ έως 14:00 μμ, στα Δημοτικά Καταστήματα Νέων Βρασνών και Σταυρού (τα δημοτικά καταστήματα θα είναι ανοικτά Σάββατο και Κυριακή).

Οι αιτήσεις θα διαβιβαστούν από το Δήμο Βόλβης στο αρμόδιο τμήμα Πολιτικής Προστασίας της Μ.Ε. Θεσσαλονίκης προκειμένου:

1. Να εκδοθούν οι απαραίτητες Κ.Υ.Α. για τη χορήγηση επιδόματος προς τα πληγέντα φυσικά πρόσωπα και επιχειρήσεις
  2. Να επιταχυνθούν οι διαδικασίες διενέργειας αυτοψιών από την αρμόδια επιτροπή καταγραφής των ζημιών

© 2019 Δήμος Βόλβης | Όροι χρήσης | Πολιτική Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων • Σχεδιασμός Ιστοσελίδας Infinite ICT